زهکشی

Read more about the article مصالح مورد استفاده در بتن های متخلخل مصالح مورد استفاده در بتن های متخلخل Post author:بتن پارسیان Post published:سپتامبر 28, 2020 Post category:مقالات علمی مشخصات مصالح مورد استفاده در بتن های متخلخل سیمان مورد استفاده در بتن های متخلخل مانند سیمان در بتن های معمولی می باشد. ولی در مصالح سنگی مورد استفاده، تفاوتی در مورد بتن های متخلخل و بتن های معمولی وجود دارد که بدان اشاره می گردد. 

نانو بتن امین

(بیشتر…) ادامه خواندنمصالح مورد استفاده در بتن های متخلخل Read more about the article کاربرد بتن متخلخل کاربرد بتن متخلخل Post author:بتن پارسیان Post published:آگوست 31, 2020 Post category:مقالات علمی بتن های متخلخل که با نام های بتن های حفره دار و یا بتن های قابل نفوذ نیز شناخته می شوند، نوعی از بتن های خاص هستند که برای مصارفی که نیاز است آب ناشی از باران و یا سایر منابع آّب مستقیما از آن ها عبور کرده و به سطح آب های زیرزمینی برسند، استفاده می گردد.

سطح ایستایی کجاست؟

سطحی است که درآنجا آب به طور طبیعی در زیرزمین وجود دارد و این سطح با تغییرات فصلی و بارندگی تغییر می کند. به طور کلی هدف از زهکشی آن است که سطح ایستایی کاهش پیدا کند و همچنین؛

  1. استحکام خاک افزایش یابد.
  2. از سیلاب های سطحی جلوگیری شود.
  3. از رطوبت در کنار ساختمان ها کاسته شود.

نانو بتن امین

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید