قالب وافل، یکی از مهم ترین محصولاتی است که در اجرای سقف وافل مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از قالب های جایگزین یونولیت، علاوه بر صرفه جویی در قیمت و بتن، ساختاری مهندسی شده را به سازه ها القا میکند. وجود قالب وافل های با کیفیت می تواند بهترین عملکرد را برای سازه شما به ارمغان بیاورد. در ادامه با مثلث آنلاین همراه باشید تا مهم ترین نکات برای خرید قالب وافل را به شما ارائه دهیم.

نکات مهم برای خرید قالب وافل برای سال 1402

قالب وافل چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که گفته شد قالب وافل به یک روش اصولی برای ساخت سازه ها تبدیل شده است. انواع قالب های وافل در رنگ های مختلف، توسط شرکت های ساختمانی بزرگ تولید می شوند. اما این قالب ها باید ویژگی های خاصی داشته باشند تا عملکرد خوبی را در سازه های شما به ارمغان بیاورند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

2

قابلیت چندبار استفاده

قیمت مقرون به صرفه

حذف بلوک ها و تیرچه های غیر ضروری

کاهش وزن سازه

اما چطور بهترین قالب وافل را تشخیص دهیم؟ کدامیک از شرکت های ساختمانی بهترین قالب های وافل ساختمانی را تولید می کند؟ در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم و یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی حال حاضر کشور را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

برترین‌ها

سقف وافل چه ویژگی هایی دارد؟

اجرای سقف وافل یکی از مهم ترین خدماتی است که باید بر روی سازه ها اعمال شود. سقف وافل، متشکل از تعداد قابل توجهی از قالب وافل است که وجود آنها باعث میشود تا در کنار صرفه جویی در متریال مصرفی مانند بتن و تیرچه، امنیت سازه ها حفظ شود. اجرای سقف وافل، خدماتی تخصصی محسوب میشود و باید توسط یک تیم ساختمانی مجرب انجام بگیرد تا بیشترین بهره وری را داشته باشد.

3

قالب وافل چند نوع دارد؟

قالب وافل، در ابعاد، رنگ ها و نوع های مختلفی تولید می شود که هر کدام از آنها مختص به نوع خاصی از سازه ها است.  قالب های وافل، به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

4

قالب وافل یکطرفه:

در این نوع از قالب ها که به قالب وافل یکطرفه مشهور است، بار از یک سو منتقل می شود. در نتیجه بتن کمتری در فرایند ساختمانی مصرف می شود و موجب کاهش هزینه های ساخت و ساز خواهد شد.

قالب وافل دوطرفه:

این قالب وافل، در واقع به شکل مربع ساخته می شود. ویژگی های قالب وافل دوطرفه مانند سایر قالب ها است و موجب می شود تا امنیت سازه ها چند برابر شده و در نهایت وزن سازه نیز کاهش پیدا کند و هزینه های ساختمانی را به حداقل کاهش دهد. در قالب وافل دوطرفه بار از دو سمت بصورت عمودی منتقل می شود که باید توسط مهندسان با تجربه بر روی سازه اعمال شود.

بهترین کارخانه قالب وافل کشور کدام است؟

به گزارش خبرگزاری مثلث آنلاین، بهترین کارخانه قالب وافل و تولید کننده قالب جایگزین یونولیت باید ویژگی های رقابتی داشته باشد و بتواند نیاز سازه ها را به خوبی رفع نماید. پس از صحبت با مدیرعامل شرکت نوین صنعت سازه، به این نتیجه رسیدیم که قالب وافل های یکطرفه و دو طرفه، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند، تا در چندین پروژه مورد استفاده قرار بگیرند. به نقل از جناب آقای نامدار، مدیریت مجموعه نوین صنعت سازه، کیفیت قالب وافل، یکی از مهم ترین معیار ها در خرید این نوع قالب ها محسوب می شود. گارانتی کردن قالب ها، یکی از نقاط عطف این مجموعه است و موجب شده تا اعتماد بسیاری از سازندگان را به خود جلب کند.

آیا قالب وافل دست دوم قابل فروش است؟

طبق گفته شرکت های ساختمانی، قالب وافل هایی که از کیفیت بالایی برخوردارند، می توانند در پروژه های متعددی نقش خود را ایفا کنند. در نتیجه اگر شما مجری ساختمان سازی هستید می توانید چندین بار از قالب وافل های باکیفیت استفاده نمایید. همچنین شرکت های معتبری مانند نوین صنعت سازه، قالب وافل های شرکت خود را بازخرید می کند زیرا از کیفیت وافل های خود اطمینان دارد. البته برای خرید و فروش انواع قالب وافل یکطرفه و دوطرفه بهتر است از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

قیمت قالب وافل یکطرفه چگونه محاسبه می شود؟

انواع قالب های ساختمانی به دلیل متریال خاصی که دارند، قیمت های مختلفی دارند. برای اطلاع از قیمت قالب وافل یکطرفه، بهتر است که از شرکت های معتبر در این حوزه اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید تا متضرر نشوید و بهترین کیفیت را دریافت کنید.

آیا بکارگیری قالب وافل بر امنیت سازه تاثیرگذار است؟

بکارگیری قالب وافل در فرایند ساخت و ساز، به دلیل اندازه استاندارد وافل ها، بر امنیت سقف سازه ها تاثیر بسزایی دارد. مخصوصا در سازه های عظیم که سقف هایی بلند و عریض در آنها بکار می رود، وجود قالب های وافل یکی از موثر ترین ابزارآلاتی است که باید در حین ساخت این سازه ها بکار برده شود. البته لازم به ذکر است که باید از یک متخصص و تولید کننده قالب وافل مشاوره کسب نمایید تا بدانید کدام یک از مدل های قالب وافل برای سازه شما موثر تر است.

قالب وافل در چه اندازه هایی ارائه می شود؟

همانطور که پیش تر گفته شد، قالب وافل اندازه ها و جنس های مختلفی دارد. اما به گزارش نوین صنعت سازه، بهترین و کاربردی ترین ابعاد قالب وافل های دوطرفه عبارتند از: ۶۰*۶۰*۱۸ ، ۶۰*۶۰*۲۵ ، ۶۰*۶۰*۳۰ ، ۸۰*۸۰*۲۸ ، ۸۶*۸۶*۳۰ ، ۹۰*۹۰*۳۳ ، ۹۰*۹۰*۴۰. پس اگر نیاز به ابعاد مختلف قالب وافل دارید، با یک کارخانه تولید قالب وافل در ارتباط باشید.

بین قالب وافل و تیرچه بلوک کدامیک بهتر است؟

استفاده از تیرچه بلوک و یونولیت، یکی از روش های کاربردی در ساخت و ساز محسوب می شود. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بوجود آمدن شرکت های تولید کننده قالب وافل، استفاده از روش های قدیمی منسوخ شده و استفاده از قالب های وافل به یکی از پرتقاضا ترین ابزارآلات برای ساخت و ساز تبدیل شده است تا با افزایش امنیت سازه و کاهش وزن آن، سازه ای هوشمند را بوجود بیاورد.