خرید افزودنی بتن و روان کننده بتن برای هوای گرم

یکی از چالش های مهم هنگام بتن ریزی، وجود هوای گرم در محل پروژه مناسب می باشد. اگر در زمان بتن ریزی هوا گرم باشد، کیفیت و سختی بتن را پایین آورده و باعث اختلاط و سختی سیمان می شود که عمده این مشکلات خود را در زمان گیرش سیمان نشان می دهد.

نکات مهم برای خرید قالب وافل برای سال 1402

قالب وافل، یکی از مهم ترین محصولاتی است که در اجرای سقف وافل مورد استفاده قرار می گیرد.

قالب بندی چوبی

قالب بتن در واقع از تجهیزاتی است که جهت ساخت سازه‌های بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، شرکت کانادایی

ابداع آجرهایی برای ساخت و ساز روی آب

اخبار بتن

بیستمین همایش روز بتن
برگزاری بیستمین همایش روز بتن و چهاردهمین کنفرانس ملی بتن

بیستمین همایش روز بتن و چهاردهمین کنفرانس ملی بتن روز شنبه ۱۶ مهر۱۴۰۱ لغایت چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ در تهران برگزار گردید.

اخبار بتن

ارائه جی اف ار سی به بازار صنعت ساخت و ساز

   
باعث افزایش مقاومت کششی بتن شده و همین عامل از ایجاد ترک های سطحی و عمیق در بتن تا حد قابل قبولی جلوگیری...این بتن با داشتن رنگ های متنوع جوابگوی هر نوع سلیقه ای می باشد ....جی اف ار سی ، بتن مسلح شده با الیاف شیشه ، یکی از مناسب ترین مصالح نوین جهت اجرای نمای ساختمان ها می شود.
اخبار بتن

قیمت سیمان در دولت سیزدهم مانند دولت دوازدهم به پاکتی ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد؟

روزنامه ایران: ازچند روز پیش که بحث قطع و سهمیه‌ بندی برق واحدهای سیمانی مطرح شد، برخی‌ها اظهار کردند که قیمت سیمان در دولت سیزدهم مانند دولت دوازدهم به پاکتی ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد. و این امر دوباره بر قیمت سایر کالاها اثر می‌گذارد. اما طی روزهای اخیر، فعالان این صنف تأکید کردند، اتفاقی که در سال گذشته و در دولت دوازدهم رخ داد در این دولت تکرار نمی‌شود.

مشکلات و چالش های پیش رو در صنعت سیمان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت

 

بررسی مصائب و مشکلات صنعت سیمان که در نشست پیشین کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران کلید خورده بود، در پنجمین نشست این کمیسیون نیز ادامه یافت. در این نشست، بحث‌ها حول مشکلات ناشی از بازپرداخت تسهیلات ارزی فعالان صنعت سیمان چرخید و نمایندگان این صنعت خواهان اتخاذ تدابیری در قالب آیین‌نامه ماده ۲۰ و ۲۱ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر برای ایجاد سهولت در بازپرداخت بدهی‌های ارزی این صنعت شدند.

 در ابتدای این جلسه و پیش از آغاز این بحث، حسین حقگو، کارشناس این کمیسیون به مرور برخی از مهمترین تحولات اقتصادی پرداخت و از جمله به اعلام نرخ تورم ۱۲ماهه منتهی به مهرماه امسال از سوی مرکز آمار اشاره کرد و گفت: مرکز آمار نرخ تورم برای کل کشور ۸.۲ درصد، مناطق شهری ۸ و مناطق روستایی ۹.۱ درصد و بانک مرکزی هم نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به مهرماه را ۹.۸ درصد اعلام کرده‌اند.

پس از اعلام این اخبار، مرتضی لطفی، نایب‌رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران که در غیاب مهدی پورقاضی، ریاست جلسه را برعهده داشت، در مورد وضعیت این روزهای صنعت سیمان گفت: از ابتدای سال تاکنون، از ظرفیت ۸۵ میلیون تنی سیمان در کشور تنها ۳۰ میلیون تن محصول به فروش رفته است که احتمالا میزان تولید تا پایان سال به ۶۰ میلیون تن برسد. در این صورت، حدود ۳۰ درصد از ظرفیت تولید بلااستفاده باقی ‌می‌ماند.

حاضریم واحدهای تولیدی سیمان را به دولت واگذار کنیم

محمد اتابک، عضو کمیسیون صنعت و رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با ارائه تاریخچه‌ای از فرآیند توسعه صنعت سیمان در کشور گفت: در اواخر وزارت آقای اسحاق جهانگیری در وزارت صنایع سنگین، مقرر شد که صنعت سیمان توسعه پیدا کند. چرا که تولید سیمان با وجود معادن سنگ‌آهن دارای مزیت بود. در واقع، طرح‌های توسعه‌ای کشور به دلیل کمبود سیمان در کشور با کُندی به اجرا در ‌می‌آمد و به همین سبب تصمیم گرفته شد که تولید سیمان افزایش پیدا کند. در این مقطع تولید سیمان حدود ۲۷ میلیون تن برآورد ‌می‌شد. در سال ۱۳۸۴ مقرر شد که قیمت سیمان هر سه ماه به سه ماه، توسط کمیته ماده یک طرح جامع سیمان، تعیین شود. اما با تغییر دولت، سیمان بار دیگر به سبد حمایتی بازگشت.

اتابک با بیان اینکه شرایط اقتصادی به گونه‌ای رقم خورده است که تولیدکنندگان سیمان از بازپرداخت تسهیلات ارزی دریافتی بازمانده‌اند، گفت: با تصویب و اجرایی شدن قانون رفع موانع تولید، مقرر شده است شرایطی فراهم شود که این بازپرداخت‌ها ممکن شود.

این عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران با اشاره به اینکه، آیین‌نامه ماده ۲۰ و ۲۱ قانون رفع موانع تولید چندین بار دچار تغییر شده است، ادامه داد: اخیرا مشکلات‌مان را در نشستی با رییس مجلس مطرح کردیم و آقای لاریجانی، دستور تشکیل کمیسیون تلفیق را دادند. مقرر شده است راه‌حل میانه‌ای به کار گرفته شود تا کسانی که تسهیلات دریافتی را به واحد تولیدی تبدیل کرده‌اند، بتوانند با شرایط بهتری، بدهی خود را بپردازند. ما امیدواریم دولت نیز برای نجات صنعت، آیین‌نامه واقع‌گرایانه‌ای را تنظیم کند. اما اکنون ماخذ نرخ ارز برای بازپرداخت مطالبات تاریخ چهارم مهرماه ۱۳۹۱ درنظر گرفته شده است که در این صورت نرخ ارز به حدود سه هزار تومان ‌می‌رسد.

اتابک با بیان اینکه تاوان افزایش یکباره نرخ ارز را فقط تولیدکنندگان نباید بپردازند، گفت: اگر این شرایط خارج از اراده دولت، بانک‌ها و بخش خصوصی حادث شده، اکنون هر یک از این بخش‌ها باید سهم خود را برای برون‌رفت از این شرایط بپردازند. جمع‌بندی بحث‌ها در کمیسیون مجلس نیز این بود که دو صنعت سیمان و ریسنگی و بافندگی، با نرخ مرجع، بدهی‌های خود را بازپرداخت کنند و نرخ بازپرداخت سایر صنایع، ۱۰ درصد بیشتر از نرخ ارز مرجع باشد.

او در بخش پایانی سخنانش با اشاره به مشکلات عمیق صنعت سیمان و گرفتاری‌های بخش خصوصی گفت: ما حاضریم، واحدهای تولیدی خود را به دولت واگذار کنیم.

در همین حال، سیدحسین سلیمی، عضو این کمیسیون گفت: من نگران بازپرداخت یوزانس‌ها هستم؛ چرا که کسانی که از این روش تامین مالی بهره گرفته‌اند، احتمالا باید آن را با نرخی بیش از ۳ هزار تومان پرداخت کنند که این، بار دیگر به شکل‌گیری بدهکاری‌های ارزی دامن ‌می‌زند.

مرتضی لطفی هم گفت: فعالان صنعت سیمان، میزان تولید را از حدود ۲۵ مییلیون تن به ۸۰ میلیون تن رسانده‌اند و دولت نیز وعده ارز ارزان‌قیمت را در ازای توسعه این صنعت داده است. در چنین شرایطی لازم است، شرایط بازپرداخت آن تسهیل شود.

زیان غیرقابل جبران تاخیر در تصمیم‌گیری

محمدرضا فیاض، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران نیز با اشاره به اینکه در جریان شوک ارزی چند سال قبل، طی چند روز قیمت ارز سه برابر و اقتصاد ملی سه برابر ضعیف شد، گفت: این مساله بدهکاران ارزی هر چه زودتر باید حل شود و طولانی کردن تصمیم‌گیری در این زمینه، عدم‌النفع غیرقابل جبرانی را پدید ‌می‌آورد. بالاخره باید یک آتش‌بس اعلام شود.

رهبر که از معاونت بانکی وزارت اقتصاد در این نشست حاضر شده بود گفت: فعالان صنعت سیمان محصولات خود را بر مبنای ارز ۳ هزار تومانی به فروش ‌می‌رسانند و انتظار دارند که در بازپرداخت نرخ ارز مبادله‌ای مدنظر قرار گیرد. دولت نمی‌تواند نرخ ارز بازپرداخت را کاهش دهد، چرا که بار مالی سنگینی در پی خواهد داشت.

محمدرضا بهرامن، دیگر عضو این کمیسیون نیز گفت: دولت بر اساس استراتژی توسعه صنعت سیمان، در مقطعی، مشوق‌هایی را به تولیدکنندگان اعطا کرد و در سال‌های بعد، نه تنها این مشوق‌ها بازپس گرفته شد که عامل تضعیف این صنعت شد. من فکر ‌می‌کنم اگر همین امروز برای حل و فصل این مساله تصمیم‌گیری شود، تبعات آن به مراتب کمتر  از فردا خواهد بود.

تفکیک واحدهای سیمانی ضعیف و کارآمد

در ادامه این نشست، اطهری‌نژاد، از انجمن مشاوران مدیریت، با ارائه آمارهایی از وضعیت صنعت سیمان گفت: سرمایه گردش در ۹۰ درصد واحدهای سیمانی منفی است. حاشیه سود در شرکت‌های سیمانی وضعیت نسبتا خوبی دارد اما فاصله حاشیه سود خالص و حاشیه سود ناخالص در این واحد‌ها بزرگ است.

او افزود: پیشنها ما این است که شرایط بازپرداخت بدهی آن دسته از واحدهای سیمانی که امکان ادامه تولید دارند، تسهیل شود. چرا که تعدادی از واحد‌های سیمانی، حتی به شرط اعطای تسهیلات نیز احیا نمی‌شوند و بسیار ضعیف هستند. این شرکت‌های ضعیف، توان رقابتی واحدهای تولیدی کارآمدتر را نیز کاهش داده است.

بهادر احرامیان نیز با اشاره به اینکه مسایل مربوط به صنعت سیمان در صنایع دیگر نیز مشاهده ‌می‌شود، گفت: به نظر ‌می‌رسد، وضعیت کنونی صنعت سیمان آینده صنعت فولاد را با ترسیم ‌می‌کند. فرض بگیریم که دولت بپذیرد واحد‌های سیمانی بدهی خود را با ارز ۹۰۰ تومان بازپرداخت کنند. در ادامه واحدهای تولید بدون بدهی خواهیم داشت که بازاری ندارند. به نظر ‌می‌رسد، مساله اصلی این صنعت، مازاد تولید است.

او با اشاره به تجربه چین در مواجهه با مساله مازاد تولید که حدود ۱۰ درصد از واحدهای تولیدی خود را از مدار خارج کرد، پیشنهاد اجرای این راه‌حل در ایران را پیشنهاد کرد.

حقگو هم گفت اگر قرار باشد برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرایی شود، همه صنایع در آینده با مساله اضافه تولید مواجه خواهند شد. او تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن تجارت، متولی صنعت است و باید برای حل مساله صنعت سیمان وارد عمل شود.

علیرضا کلاهی نیز با اشاره به اینکه در اغلب واحدهای کوچک مدیریت غیرحرفه‌ای حاکم است، پیشنهاد ادغام این واحدهای تولیدی با واحدهای بزرگ‌تر را مطرح کرد.

اما در نهایت، نماینده معاونت بانکی وزارت امور اقتصاد و دارایی، گفت: دولت، ظرفیت اعمال تخفیفی بیش از این را ندارد. ما حاضریم بدهی‌ها را به نرخ روز گشایش بازپس گیریم اما باید بار مالی آن تامین شده باشد.

گرداورنده: رسانه نانوبتن امین
اخبار بتن

جلسه هیات مدیره انجمن سیمان در روز دوشنبه مورخ ۳۱ مرداد ماه برگزار شد.

عرضه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا

بورس کالا شاهد عرضه یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۷۴ تن انواع سیمان از سوی ۶۵ شرکت سیمانی است.
گرداورنده: رسانه نانوبتن
منبع : cementassociation.ir

اخبار بتن

توقف صادرات سيمان در مرز چذابه از روز پنج‌شنبه

نائب رييس اتحاديه صادركنندگان سيمان خوزستان گفت: به منظور فراهم كردن مقدمات لازم جهت عبور زوار اربعين حسيني از مرز چذابه، صادرات سيمان و كالاهاي ديگر از پنج شنبه هفته جاري متوقف مي‌شود

نائب رييس اتحاديه صادركنندگان سيمان خوزستان گفت: به منظور فراهم كردن مقدمات لازم جهت عبور زوار اربعين حسيني از مرز چذابه، صادرات سيمان و كالاهاي ديگر از پنج شنبه هفته جاري متوقف مي‌شود.

سيد صادق سواعدي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه خوزستان، اظهار كرد: بر اساس اعلام فرمانداري، صادركنندگان تا چهارشنبه مهلت دارند كه بارهاي خود را در مرز تخليه كنند و بعد از اين زمان هيچ‌گونه باري مجوز ورود نخواهد داشت.  وي افزود: صادرات به منظور جاده‌سازي و ايجاد بسته مناسب براي زوار حسيني متوقف مي‌شود. مدت توقف صادرات تا بعد از اربعين حسيني اعلام شده و تعطيلي از سوي كشور ما بوده است

گرداورنده: رسانه نانوبتن امین
منبع : www.delijancement.com

اخبار بتن

تامین برق مورد نیاز صنعت سیمان

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران، به منظور تامین برق مورد نیاز صنعت سیمان، با توجه به محدودیت برق و در جهت رفع تنگنای تولید سیمان و کلینکر جلسه ای با حضور وزیر محترم نیرو و معاونین ذیربط، بعدازظهر یکشنبه مورخ ۲۲ خرداد در محل وزارت نیرو تشکیل شد.
 
در این جلسه باتوجه به نظر مساعد وزیر محترم نیرو، موافقت شد، برق اختصاص یافته به صنعت سیمان به نحوی مدیریت شود تا امکان تولید ۵ میلیون تن کلینکر و سیمان در ماه فراهم شود.
در این رابطه انجمن سیمان موظف گردید تا با هماهنگی وزارت نیرو و مدیران عامل کارخانه های سیمان جهت مدیریت تولید در هر منطقه اقدام و با برگزاری جلسات کارشناسی با حضور مدیران شرکت های برق منطقه ای و مدیران عامل کارخانه های سیمان زیر پوشش هر منطقه برنامه ریزی لازم را به صورت مرحله ای انجام دهد تا بازار سیمان با هیچ التهابی از سمت عرضه مواجه نگردد. به معنای دیگر انرژی برق لازم برای حفظ تولید سیمان و مدیریت بازار در برنامه مدیریت توزیع برق و مصرف سیمان گنجانیده شود.

 

گرداورنده: رسانه نانوبتن امین
منبع : www.delijancement.com